Évi 10 000 ember a biogázzal működő busz vonalán

Biogázzal működő busz

Biogázzal működő busz – Bristol és Bath városok között

Évi 10 000 ember a biogázzal működő busz vonalánMenetrendszerűen közlekedik az első biogázzal működő busz Nagy-Britanniában. A szokatlan közlekedési eszközt az emberi szervezet által kibocsátott bioetán gáz hajtja.

A biogázzal működő busz motorja a hagyományos buszokban található dízelmotorokéhoz hasonlóan működik, az üzemanyag tartály azonban a busz tetejére került.

A biogázzal működő busz meghajtásához szükséges biogázt a bristoli szennyvíztisztító termeli. 

Anareob baktérium segítségével állítják elő az üzemeléshez szükséges anyagot, a parányi élőlény a szerves hulladékot metánban gazdag gázzá bontja le. Mielőtt betöltenék a buszok tartályába, a széndioxidot eltávolítják belőle és propánnal dúsítják. Gondoskodnak a szagokat okozó részek kivonásáról is, a közlekedés során tehát nem lehet érezni a gáz származásának helyét. 

GENeco biogázzal müködő buszA biogázzal működő busz üzemanyagának előállítását a GENeco nevű vállalat végzi. A GENeco névre keresztelt biogázzal működő busz 40 ember utazását biztosítja. A bristoli szennyvízfeldolgozó évi 75 millió köbméter szennyvizet és 35 ezer tonna étellhulladékot dolgoz fel. Ebből 17 millió köbméter biometánt tudnak előállítani, ez 8300 otthon energiaszükségleteinek ellátására elég. A szennyvízfeldolgozó vezetője szerint a biogázzal működő busz fontos szerepet játszik a brit városok levegőminőségének javításában, ami még nagyon lényeges, hogy a környékbeli emberek termelik meg hozzá az üzemanyagot.
Egy brit ember éves élelmiszer hulladéka  és széklet mennyisége 60 kilométer távolságra képes eljuttatni a biogázzal működő buszt. A biogázzal működő busz tartályába 300 kilométerre elegendő gáz fér. A tank tartalmát öt ember egyéves biohulladékából (ételmaradékbóll és ürülékből kinyert gázzal) lehet feltölteni.

A biogázzal működő busz a bathi busztársaság tulajdonában van, a bristoli repülőtér, valamint Bath város híres történelmi központja között szállítja az utasokat. A buszvonalat mintegy 10 ezer ember veszi igénybe évente.
2015-ben Bristol – Európa Zöld Városa -. A díjat minden évben egy európai város kapja annak elismeréseként, amit a környezeti fenntarthatóság terén ér el. Tiszta levegő, jól szervezett hulladékgazdálkodás, kiváló városi életminőség és fenntartható ötletek, amelyek Európa Zöld Városát élhető várossá teszik. A Zöld Főváros példaképül szolgálhat, cselekvésre buzdíthat más erurópai városokat.

A brit városok levegőminőségének javítása: biogázzal működő busz

https://www.bbc.com/news/uk-england-bristol-30115137

Oszd meg a barátaiddal:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Kapcsolódó hírek

saudisolar2

Olaj helyett napenergia

Olaj helyett napenergia Szaud-Arábia felfedezi a napenergiát – a sivatagi királyság milliárdokat fektet be megújuló erőforrásainak kiaknázására. Szaúd-Arábia felfedezi a napenergiát – a sivatagi királyság

A világ legnagyobb naperőmüve

Napenergia napelem

 Közép-Európa legolcsóbb energiaforrása a napenergia lehet tíz éven belül     Örvendetes tény, hogy a napenergia és napelem egységnyi költsége – 2005-ös adatokat vizsgálva, amikor 1 kWh-nyi napenergia

geotermikus-eromu-becs

Geotermikus Erőmű épül Bécsben

Geotermikus erőmű bécsben Ausztria legnagyobb geotermikus erőműve épül Bécsben 2014-től negyvenezer bécsi háztartást lát el környezetbarát energiával Ausztria legnagyobb geotermikus erőműve, amely Bécs egyik kiemelt

Scroll to Top